Spichlerz zbożowy nad jeziorem RaszągSpichlerz zbożowy nad jeziorem Rasząg

lokalizacja: Rasząg k/Biskupca
powierzchnia: 1 ha m2
cena: 2100000

Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość zabudowana - spichlerz zbożowy zbudowany na przełomie XIX i XX wieku. Nieruchomość ta jest położona w miejscowości Rasząg, nad jeziorem Rasząg i jest oddalona kilka kilometrów od miasta Biskupiec.

Spichlerz ma ok. 1000 m. kw. powierzchni użytkowej, położonej na trzech kondygnacjach plus ewentualne podpiwniczenie.

Stan ogólny nieruchomości jest dobry – budynek kilka lat temu przeszedł remont dachu, obecnie dach jest pokryty dachówką oraz przeszedł kilka pomniejszych remontów. W środku zachowane zostały solidne drewniane podłogi z grubych desek. W budynku nie ma wydzielonych powierzchni wewnątrz, na poszczególnych kondygnacjach - jest tylko otwarta przestrzeń gotowa do aranżacji.

    Rasząg budynek spichlerza

Budowla znajduje się tuż nad samym jeziorem Rasząg, na wzgórzu. Działka ma ok. 170 metrów lini brzegowej (!), z działki rozciąga się przepiękny widok na jezioro oraz otaczające je drzewa i przyrodę.

Widok na jezioro     Widok na jezioro 2

Pod całym budynkiem znajdują się ciekawe piwnice z wymurowanymi łukami a przez działkę ciągną się swego rodzaju lochy, które przed II wojną światową służyły do przechowywania towarów i alkoholi. Na działce znajduje się również drugi budynek wolnostojący zbudowany w konstrukcji drewnianej, służący za stodołę lub pomieszczenie gospodarcze. Budynek pokryty jest dachówką ceramiczną.

Rasząg stodoła     Spichlerz ogrodzenie

Kilkadziesiąt metrów od działki zlokalizowany jest jeden z często odwiedzanych przez turystów z zagranicy obiektów sakralnych - kościół filialny neoromański z kamienia polnego z pocz. XX w.

Spichlerz idealnie nadaje się na cele turystyczne - pensjonat, hotel, dom spokojnej starości ew. agroturystykę itp.

Informacje: tel. kom. 602 322 063


   powrót