Działka usługo 3 ha z zabudowaniami po byłym PGR Kojtryny, możliwość adaptacji na agroturystykę, mały ośrodek wypoczynkowy, widok na jezioro Dadaj

lokalizacja: Kojtryny nad jeziorem Dadaj
powierzchnia: 30000 m2
cena: 1 000 000

Działka ta ma około 3 ha i jest pięknie położona na szczycie wzgórza, ok 200 metrów od jeziora Dadaj. Teren posiada infrastrukturę po byłym PGR Kojtryny, w skład którego wchodzi między innymi: 

- 5 dużych budynków przemysłowych (stajnie, suszarnia, całość w trakcie rozbiórki itp),

- własne dwie studnie głębinowe zaopatrujące gospodarstwo w wodę,

- własny system kanalizacyjny oparty o wspólne szamba.

- stacja trafo 250 kv

Wszystkie pomieszczenia są podłączone do prądu , większość z nich wymaga renowacji, inne nadają się do przebudowy i adaptacji pod cele wyznaczone przez nowego właściciela. Zjazd do posesji jest świetnie zlokalizowany - w pobliżu zjazdu z obecnie kończonej trasy szybkiego ruchu Olsztyn - Biskupiec. 

Tuż przy wjeździe gmina udostępniła już swoją infrastrukturę wodociągową a w krótkim czasie zamierzają również udostępnić infrastrukturę kanalizacyjną - cały teren dookoła jeziora Dadaj ma zostać w krótkim czasie skanalizowany ze środków unijnych.

Teren jest w całości ogrodzony i ze względu na możliwość modernizacji bez uzyskiwania pozwolenia w gminie nadaje się idealnie na działalność turystyczną, bazę hotelowo-gastronomiczną itp.

Teren w chwili obecnej posiada kategorię UT 01 (usługi turystyczne)!!!

 

O jeziorze Dadaj

Jezioro Dadaj jest jednym z największych i najpiękniejszych jezior w tej okolicy. Jego powierzchnia to ponad 1000 ha a głębokość dochodzi do 40 metrów. Dno jeziora jest piaszczyste, linia brzegowa od zachodniej strony jest często zalesiona a na samym jeziorze znajduje się 15 wysp i wysepek z których największa - Ostrów liczy ponad 10 ha. Jezioro jest połączone z jeziorem Węgój. Dadaj należy do jezior doskonale zarybionych - głównie występuje tu płoć, sielawa, okoń, szczupak. Jezioro to jest żeglowne a także jest częścią szlaku kajakowego Dadaj - Pisa - Wadąg.

 powrót