Mazury - cud natury
2010-09-16

Już od końca lat 90-tych widać w Polsce trend promocji miast oraz regionów przez poszczególne gminy w Polsce. Czy to poprzez ciekawe imprezy przyciągające rzesze turystów czy to poprzez promocję haseł reklamujących potencjał danego regionu w mediach, gminy prześcigają się w próbach przyciągnięcia turystów do swojego regionu.

"Rz" zapytała Polaków poprzez GFK Polonia o to, które z haseł promujących miasta i gminy w Polsce było w tym roku najatrakcyjniejsze i najlepiej zachęcało do odwiedzenia miasta lub regionu. Miło nam poinformować Państwa, że okazało się, że już po raz drugi w tym rankingu zwyciężyło hasło "Mazury - cud natury" wymyślone w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie przy zgłaszaniu Mazur do konkursu na siedem nowych cudów świata. Co ciekawe, urzędnik, który wymyślił to hasło pracuje w dziale promocji UM i pozostaje do dziś anonimowy.

Serdecznie gratulujemy olsztyńskim urzędnikom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu samego hasła jak i regionu w ostatnich latach! Oby tak dalej!

Żródło: Rzeczpospolita 

 

powrót