Zakup nieruchomości – dlaczego warto kupić ziemię?
 
Nie bez przyczyny mówi się, że prawdziwy mężczyzna powinien w swoim życiu dokonać trzech czynności, a mianowicie wybudować dom, zasadzić drzewo oraz spłodzić syna :-). Niemniej jednak warto zauważyć, iż zarówno do budowy domu jak i zasadzenia drzewa niezbędna staje się własna ziemia, która to w przyszłości stanie się również domem naszej latorośli. Pomijając jednak kwestie przysłów, zakup nieruchomości jest naturalnie również wspaniałą, otwierającą horyzonty możliwości inwestycją wręcz stworzoną dla nowoczesnych, idących odważnie przez życie osób. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę powyższe czynniki zastanówmy się, czy w istocie zakup własnej ziemi, jest inwestycją trafioną? Czy nie jest to, aby stary, nic niewarty w dzisiejszych czasach przesąd, iż każdy człowiek powinien mieć „kawałek własnej ziemi”? Czy w dobie komputeryzacji i rozwoju, mnogości innych alternatywnych sposobów inwestowania, własna nieruchomość wciąż jest inwestycją wartą zainteresowania oraz, co istotniejsze, naszych pieniędzy?
 
Wolność pod własnym niebem
Według nas, na pytanie „Czy warto kupić ziemię?” jest tylko jedna, właściwa odpowiedź, a mianowicie: tak, warto. Dlaczego? Otóż zakup własnej nieruchomości wiąże się jednocześnie z zakupem swojego… miejsca na wspomnianej ziemi i nie jest to bynajmniej wyłącznie stary, oklepany frazes. Od chwili nabycia własnej nieruchomości stajemy się wszakże posiadaczem nie tylko danego dobra, przykładowo nowego auta czy najnowszej generacji telefonu komórkowego. Teraz do naszej dyspozycji pozostają wspaniałe, rozległe tereny, przestrzeń, bajeczne krajobrazy oraz zdobiąca obręb danej nieruchomości, roślinność. W takiej chwili, wolni i nieskrępowani, poczuć możemy więź łączącą człowieka z przyrodą. Teraz nasze plany na przyszłość ograniczyć może tylko i wyłącznie… nasza własna wyobraźnia.
 
Nieograniczone możliwości dokonywania inwestycji
Naturalnie nabycie własnego gruntu to coś znacznie więcej, niż tylko zagwarantowanie zarówno sobie jak i swojej rodzinie poczucia wolności, przestrzeni oraz oczywiście, bezpieczeństwa. To również czynność, umożliwiająca dokonanie szeregu, mogących zaprocentować już w niedalekiej przyszłości, czynności. Nabywając dany teren stajemy się bowiem właścicielami gruntu, który to wykorzystać możemy w dowolny sposób.
 
Zakup nieruchomości – i co dalej?
Po pierwsze, zakupiona ziemia może stać się miejscem naszego stałego zamieszkania, na której to stanie wymarzony dom rodzinny. To właśnie tu, pośród przepięknych, rozciągających się horyzontów dorastać będą zarówno nasze dzieci, jak i wnukowie. Być może jednak pragniemy, aby nabywany teren odgrywał w naszym życiu wyłącznie rolę miejsca, do którego udajemy się w zasadzie tylko w celu odpoczynku, zregenerowania utraconych sił oraz relaksu? Jeśli tak to działka rekreacyjna z możliwością zabudowy np. w postaci domku letniskowego lub nawet domu całorocznego ale użytkowanego okazyjnie, będzie na pewno ciakwą propozycją dla takich osób.
 
Naturalnie są wśród nas również takie osoby, które nie odczuwają potrzeby zmiany miejsca obecnego zamieszkania, zaś odpoczynek na własnej działce rekreacyjnej nie jest w stanie przynieść im upragnionego ukojenia. Czy w takim razie proces nabycia nieruchomości jest procesem odpowiednim dla tego typu osób? Być może rozwiązaniem jest potraktowanie tego typu zakupu w charakterze typowej, czasem nawet bardzo dochodowej inwestycji. Jak już zostało to podkreślone, własną, nabytą w atrakcyjnym miejscu ziemię wykorzystać możemy przecież w dowolnym celu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, abyśmy nabyty grunt wykorzystali na przykład, pod budowę pensjonatu lub dużego, ekskluzywnego ośrodka. Oczywiście w takim wypadku, naturalnie najlepiej jeszcze przed nabyciem konkretnej nieruchomości, dokładnie dopasować jej charakter do charakteru budowanego ośrodka. Tu liczyć będzie się zarówno piękno otaczającego nasz grunt krajobrazu, jak i możliwość dogodnego dojazdu do naszej inwestycji plus szereg innych czynników, o których długo możnaby się rozpisywać. Warto jednak zauważyć, że w takim wypadku – naturalnie przed nabyciem danej nieruchomości – konieczne jest dokładne rozeznanie rynkowe. Poznajmy więc konkretne potrzeby naszych przyszłych klientów, ich oczekiwania oraz potrzeby, jakie zaspokoić ma otwierany przez nas ośrodek. Dopiero po nabyciu tych niezbędnych informacji, zajmijmy się dokonywaniem wyboru oraz kupnem nieruchomości.
 
Oczywiście, jeśli w chwili obecnej nie stać nas na budowę luksusowego ośrodka czy też typowego hotelu na przykład o profilu SPA & Wellness, możemy wybrać dogodne rozwiązanie, pozwalające zarówno na czerpanie korzyści majątkowych z nabytej nieruchomości jak i zapewniające dogodne warunki mieszkalne. Takie rozwiązanie brzmi niezwykle kusząco, nieprawdaż? A w jaki sposób osiągnąć tego typu kompromis? Naturalnie zamieniając daną nieruchomość w… gospodarstwo agroturystyczne. W ten prosty sposób wielu osobom udaje się z powodzeniem łączyć przysłowiowe „przyjemne z pożytecznym”, a więc zarówno mieszkać w miejscu o charakterze typowo wypoczynkowym, jak i zapewnić tak sobie jak i swojej rodzinie dodatkowe źródło utrzymania. Naturalnie wyróżnić należy zarówno mniejsze, jak i większe gospodarstwa o profilu typowo agroturystycznym. Możemy więc na przykład udzielać gościom noclegu, serwować regionalne potrawy czy też zagwarantować atrakcje nawiązujące do kultury regionu (na przykład wypiek chleba domowym sposobem). Niemniej jednak gospodarstwo turystyczne może być także ośrodkiem serwującym przybywającym turystom z gruntu inne atrakcje. Jakie? Chociażby przejażdżki konne, możliwość wypożyczenia rowerów, kajaków czy też innego sprzętu turystycznego.
 
Zakup ziemi jest inwestycją wysoce opłacalną, która to przy odpowiednim zagospodarowaniu terenu może stać się stałym, atrakcyjnym źródłem dochodu. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje tu wybór atrakcyjnego, oferującego duże możliwości rozwoju, miejsca. Warto zauważyć, iż bajeczne, malownicze krajobrazy oraz nieograniczone przestrzenie stanowią doskonałą podstawę zarówno do stałego zamieszkania na danym terenie, jak i rozpoczęcia wspomnianej już działalności gospodarczej.